ПОЛОЖЕННЯ ПРО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

ПРИЙНЯТО:

на засіданні Координаційної ради

від_16 серпя 2017р м.Маріуполь.

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради (далі – Координаційна рада), є консультативно-дорадчим органом.

1.2. Строк повноважень Координаційної ради - три роки.

1.3. Метою координаційної ради є консолідація конструктивних сил суспільства, формування сприятливого середовища для посилення ролі громадянського суспільства, підтримка громадсько-політичної стабільності в місті, організація та здійснення співробітництва громадських організацій м. Маріуполя між собою та виконавчим комітетом міської ради.

1.4. Основними завданнями Координаційної ради є :

1) формування та здійснення узгоджених заходів, направлених на спільну реалізацію соціальної політики та підтримку стабільності у місті;

2) налагодження ефективної взаємодії громадськості з органами місцевого самоврядування;

3) сприяння врахуванню громадської думки при вирішенні питань місцевого значення;

4) створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь у вирішенні справ місцевого значення; та контроль за реалізацією цих прав виконавчими органами міської ради;

5) підтримка громадських ініціатив громадських організацій та окремих громадян, направлених на розвиток громадянського суспільства, вирішення питань місцевого значення;

6) надання підтримки громадським організаціям в розвитку взаємодії з органами місцевого самоврядування у вирішенні соціально-значимих питань міста.

 

1.5. В своїй діяльності Координаційна рада керується Конституцією та законами України, Указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями органів місцевого самоврядування, та своїм Положенням.

 

 

1.6. Координаційна рада для виконання покладених на неї завдань:

1) Збирає, узагальнює та подає до виконавчого комітету, виконавчих органів міської ради інформацію, пропозиції громадських організацій для вирішення питань місцевого значення. Здійснює громадський контроль за їх вирішенням.

2) Інформує громадськість та органи місцевого самоврядування міста Маріуполя про діяльність громадських організацій м. Маріуполя та свою діяльність, прийнятих рішеннях, їх виконанні через офіційний веб-сайт Маріупольської міської ради або в інший спосіб

3) Проводить відповідно до законодавства громадську експертизу діяльності виконавчого комітету Маріупольської міської ради та громадську антикорупційну експертизу нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів, які розробляє виконавчий комітет Маріупольської міської ради.

 

4) Проводить аналіз та оцінку ефективності використання бюджетних коштів, комунальної власності

5) Здійснює громадський контроль за врахуванням органом пропозицій та зауважень громадськості, забезпечення ним прозорості та відкритості своєї діяльності, доступу до публічної інформації, яка знаходиться у його володінні, а також дотриманням ним нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.

 

6) Організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку громадянського суспільства та м. Маріуполя.

 

7) Готує та подає пропозиції для організації консультацій громадських організацій з органами місцевого самоврядування.

8) Готує та подає пропозиції до виконавчих органів міської ради щодо підготовки проектів нормативно-правових актів щодо вирішення відповідних питань місцевого значення.

9) Приймає участь у підготовці та проведенні громадянських форумів, громадських слуханнях та інших заходах;

10) Вносить на розгляд виконавчих органів міської ради пропозиції по проведенню заходів, присвячених державним, міським святам, важливим суспільно-політичним подіям міста.

11) Надає інформаційну підтримку громадським організаціям у їх діяльності.

12) Ініціює та приймає участь у соціологічних дослідженнях з виявлення соціально-значущих проблем міста.

13) Приймає участь в заходах щодо запобігання корупції.

14) Готує річний звіт про свою діяльність та оприлюднює його на офіційному веб-сайті Маріупольської міської ради або в інший спосіб.

15) Проводить навчальні семінари, конференції, круглі столи, в т.ч. по обміну досвідом із запрошенням представників виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності, громадських організацій з питань вирішення соціально-значимих питань міста.

ІІ. ПРАВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

2.1. З метою виконання цілей та завдань, передбачених цим Положенням, Координаційна Рада має право:

2.1.1. Утворювати постійні та тимчасові робочі органи (правління, секретаріат, комітети, комісії, експертні групи тощо).

2.1.2. Залучати до роботи Координаційної ради працівників виконавчих органів місцевого самоврядування, представників вітчизняних, міжнародних експертних і наукових організацій, підприємств, установ і організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців.

2.1.3. Організовувати і проводити семінари, конференції, засідання та інші заходи.

2.1.4. Запитувати й одержувати в установленому Законом порядку від виконавчих органів міської ради інформацію, необхідну для забезпечення діяльності Координаційної ради.

 

ІІІ СКЛАД ТА ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

3.1. До Координаційної ради можуть входити на добровільних засадах представники громадських організацій, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об'єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, недержавних засобів масової інформації (далі – інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять свою діяльність в м.Маріуполі не менше чотирьох років з моменту реєстрації. Також на добровільних засадах до Координаційної ради можуть входити посадові особи місцевого самоврядування, державних органів влади та депутати міської ради.

3.2. Координаційна рада складається із Президії та інших членів Координаційної ради.

Співголовами можуть бути заступники міського голови, депутати міської ради, представники виконавчих органів міської ради, представники державних органів влади (за узгодженням).

3.3. На установчих зборах інститутів громадянського суспільства приймається рішення про створення Координаційної ради та обирається Президія Координаційної ради.

3.4. Президія Координаційної ради є постійно діючим робочим органом Координаційної ради.

3.5. Президія Координаційної ради складається з Голови Президії Координаційної ради, заступника голови Президії Координаційної ради, співголів за (погодженням) та інших членів.

3.6. Голова Президії Координаційної ради, його заступник та члени Президії обираються шляхом відкритого голосування на установчих зборах інститутів громадянського суспільства більшістю від складу Координаційної ради.

3.7. Голова Президії, з числа представників інститутів громадянського суспільства, призначає секретаря Координаційної ради (за його згодою).

3.8. Голова Президії Координаційної ради, його заступник і секретар є відповідно Головою, заступником та секретарем Координаційної ради.

3.9. Голова Координаційної ради:

1) забезпечує взаємодію Координаційної ради з виконавчими органами міської ради;

2) веде засідання Координаційної ради та її Президії;

3) інформує громадськість Маріуполя про роботу Координаційної ради;

4) відповідно до цього Положення здійснює іншу діяльність, спрямовану на досягнення цілей і завдань діяльності Координаційної ради.

5) підписує документи від імені громадської ради;

3.10. У разі відсутності голови Координаційної ради, засідання веде заступник, а в разі його відсутності – обраний більшістю від присутніх членів головуючий.

3.11. Співголови Координаційної ради сприяють організації діяльності Координаційної ради та виконанню її завдань, в межах повноважень, передбачених законодавством.

Співголови не приймають участь у прийнятті рішень Координаційною радою, мають право дорадчого голосу.

3.12. Президія Координаційної Ради:

1) координує діяльність Координаційної ради в період між його засіданнями;

2) виробляє рекомендації щодо порядку денного засідання Координаційної ради;

3) готує матеріали для проведення засідань Координаційної ради;

4) залучає до роботи Координаційної ради експертів і консультантів;

5) складає звіти про роботу Координаційної ради за підсумками року;

6) здійснює іншу діяльність, спрямовану на досягнення цілей Координаційної ради.

3.13. Склад Президії Координаційної ради затверджується рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради.

3.14. Склад Координаційної ради може поповнюватися іншими членами за рішенням Координаційної ради. Рішення Координаційної Ради про прийняття до його складу нового представника приймається більшістю голосів членів Координаційної ради присутніх на засіданні.

До складу Координаційної ради можуть увійти представники інститутів громадянського суспільства, які зареєстровані в установленому порядку і провадять свою діяльність в м.Маріуполі не менше чотирьох років з моменту реєстрації.

Для розгляду питання Координаційною радою про входження до складу Координаційної ради на ім'я голови Координаційної ради подається заява, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:

1) рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (за наявності);

2) біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

3) копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

4) інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

До складу Координаційної ради можуть увійти інститути громадянського суспільства, що провадять свою діяльність менше чотирьох років, за рішенням Координаційної ради, у разі наявності вагомих результатів діяльності інституту громадянського суспільства.

3.15. Член Координаційної Ради може вийти з нього за власним бажанням, подавши відповідну заяву на ім'я Голови Координаційної Ради.

3.16. Член Координаційної ради може бути виведений (виключений) зі складу Координаційної Ради за поданням Президії Координаційної Ради рішенням Координаційної ради, прийнятим більшістю голосів членів Координаційної Ради від її складу, шляхом таємного голосування, у випадках:

1) виявлення невідповідності діяльності інституту громадянського суспільства вимогам положення про Координаційну раду;

2) якщо діяльність члена Координаційної ради суперечить цілям, завданням та діяльності Координаційної ради;

3) у зв'язку з неодноразовим (більше 2 разів поспіль) невідвідуванням члена Координаційної Ради без поважної причини засідань Координаційної Ради.

 

VІ. ПОРЯДОК РОБОТИ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

4.1. Засідання Координаційної ради проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Проект порядку денного засідання Координаційної ради, місце і час проведення засідання затверджує Президія Координаційної Ради.

4.2. Засідання Координаційної ради вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина її затвердженого складу.

4.3. Рішення Координаційної ради приймаються більшістю голосів його членів, присутніх на засіданні. Протокол засідання Координаційної ради в термін, що не перевищує три дні з дня проведення засідання, повинен бути оприлюднений.

Рішення з окремих питань, прямо передбачених даним Положенням, приймаються більшістю голосів від складу Координаційної ради.

4.4 Рішення Координаційної ради приймаються відкритим голосуванням, крім випадків, передбачених Положенням, оформляються протоколом, який підписує Секретар та Голова Координаційної ради.

4.5 Рішення Координаційної Ради носять рекомендаційний характер для виконавчих органів міської ради і доводяться до них у вигляді виписки з протоколу засідання Координаційної ради або іншим шляхом.

V. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

5.1. Координаційна рада припиняється по закінченню терміну, на який вона створена.

Строк повноважень Координаційної ради може бути продовжений за відповідним рішенням Координаційної ради у разі подальшого затвердження рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради.

5.2. Координаційна рада може бути достроково припинена:

5.2.1. Прийняття відповідного рішення на її засіданні більшістю від її складу.

5.2.2. За рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради за наявності підстав:

1) не проведення Координаційною радою засідань протягом одного кварталу.

2) у разі невиконання Координаційною радою завдань, передбачених цим Положенням

VІ. ПРИЙНЯТТЯ ПОЛОЖЕННЯ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО

6.1. Положення Координаційної ради приймається на її першому засіданні шляхом голосування більшістю членів Координаційної ради від її складу, з подальшим затвердженням виконавчим комітетом Маріупольської міської ради.

6.2. Зміни до цього Положення вносяться в порядку, передбаченому п.6.1. цього Положення.

 

 

 

Международный благотворительный Фонд им.А.И.Куинджи
ИНН: 20063787

юр. адрес: 87556 Донецкая обл. г.Мариуполь

пр.Строителей 108 - 77

тел.: +(38) 068-781-89-52;

+(38) 066-910-49-93

e-mail; mbf.kuindzhi@gmail.com

р/с №26004301921851
в ТОБО №10004/0497

Филиала Донецкого  областного управления 

АО «Ощадбанка»
ИНН: 20063787

МФО: 335106